Platinum 12v 120ah 700cca Mf 2yr Hd 627NX

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Capacity | 120 Ah |
| Battery Type Code | 627 |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 700 A |
| Battery Width | 189 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 223 mm |
| Battery Length | 513 mm |
| Product Title | MF Conventional Battery 12V - 120Ah - 700CCA |
| Product Description | Platinum |
| Product Information |
|
| Barcode (EAN) | 5060043803681 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






