Platinum 12v 150ah 850cca Mf 2yr Hd 629NX

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 223 mm |
| Battery Length | 513 mm |
| Battery Capacity | 150 Ah |
| Battery Type Code | 629 |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 850 A |
| Battery Width | 223 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | MF HD Conventional Battery 12V - 150Ah - 850CCA |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043803698 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






