Platinum 12v 115ah 760cca Mf 2yr Hd 631X

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 210 mm |
| Battery Length | 514 mm |
| Battery Capacity | 115 Ah |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Type Code | 631 |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery CCA | 760 A |
| Product Information |
|
| Product Title | MF Conventional Battery 12V - 115Ah - 760CCA |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043803483 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






