Platinum 12v 140ah 850cca Mf 2yr Hd 638X

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 205 mm |
| Battery Length | 508 mm |
| Battery Capacity | 140 Ah |
| Battery Type Code | 638 |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 850 A |
| Battery Width | 175 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | MF HD Conventional Battery 12V - 140Ah - 850CCA |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043803469 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






