Platinum 12v 105ah 740cca Mf 2yr Hd NX100X

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Capacity | 105 Ah |
| Battery Width | 173 mm |
| Battery CCA | 740 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 240 mm |
| Battery Length | 407 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | MF HD Conventional Battery 12V - 105Ah - 740CCA |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043801700 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






