627HD Yuasa YBX1 SHD Cargo Super Heavy Duty Battery 12V 120Ah YBX1627
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa Cargo Heavy Duty |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 120 Ah |
| CCA (EN) | 675 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 189 mm |
| Height inc. terms | 224 mm |
| Guarantee | 2 Years |
£ 153.85 inc. VAT























