LA80 Varta Professional Dual Purpose AGM Leisure Battery 840 080 080
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | LA80 |
| DIN | 840 080 080 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA | 800 A |
| Length | 315 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 840080080 |
| Guarantee | 4 Years |
£ 155.62 inc. VAT




















