Apec Brake Pads Set Front PAD1902
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Product Code | PAD1902 |
| Width | 160 mm |
| Height | 64 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 20 mm |
| Wear Warning Contact | with integrated wear warning contact |
| Product Feature 1 | with bolts |
| Brake System | TRW |
| Number Of Wear Indicators | 1 Per Axle |
| Warning Contact Length | 170 mm |
| Vehicle Manufacturer | AUDI CUPRA SEAT SKODA VOLKSWAGEN |
| WVA Number | 25683 |
£ 24.99 inc. VAT






