Apec Brake Pads Set Front PAD1988
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Product Code | PAD1988 |
| Width | 155 mm |
| Height | 67 mm |
| Height 2 | 62 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 18 mm |
| Wear Warning Contact | not prepared for wear indicator |
| Product Feature 1 | with retaining spring |
| Brake System | ATE |
| Vehicle Manufacturer | FORD |
| Model | KUGA TOURNEO CONNECT TRANSIT CONNECT |
| WVA Number | 25748 |
£ 24.18 inc. VAT






