Apec Brake Pads Set Front PAD1919
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Width | 154 mm |
| Height 2 | 68 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 20 mm |
| Wear Warning Contact | prepared for wear indicator |
| Product Feature 1 | with retaining spring |
| Brake System | ATE |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Vehicle Manufacturer | BMW |
| Model | 5 ActiveHybrid 520 |
| Thickness/Strength | 19 mm |
£ 32.25 inc. VAT






