D24 Varta Blue Dynamic Car Battery 12V 60Ah (560408054) (027)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | D24 |
| ETN | 560408054 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 027 |
| Weight | 15 Kg |
| Guarantee | 4 Years |
£ 57.74 inc. VAT




















