B34 Varta Dynamic SLI Car Battery 12V 45Ah (545158033) (049 057)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | B34 |
| ETN | 545158033 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 129 mm |
| Height inc. terms | 227 mm |
| Other References | 043 |
| Weight | 11.68 Kg |
| Guarantee | 4 Years |
£ 41.56 inc. VAT




















