AUX14 Varta Dynamic AGM Auxiliary Car Battery 13Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | AUX14 |
| ETN | 513106020 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 13 Ah |
| CCA (EN) | 200 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height inc. terms | 146 mm |
| Other References | YTX14 |
| Guarantee | 1 Year |
£ 59.09 inc. VAT






















