F16 Varta Dynamic SLI Car Battery 12V 80Ah (580400074) (115)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | F16 |
| ETN | 580400074 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 740 A |
| Length | 315 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 115 |
| Weight | 19.1 Kg |
| Guarantee | 4 Years |
£ 73.78 inc. VAT





















