Wix Filters Pollen / Cabin Filter WP9273
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 358 mm |
| Width | 179 mm |
| Height | 35 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
£ 12.51 inc. VAT

Tayna provides a variety of cabin filters from leading brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve air quality inside your vehicle by trapping dust, pollen, and other pollutants. Regular replacement of cabin filters is important to maintain optimal air flow, prevent odours, and ensure a comfortable and healthy driving environment, especially for those with allergies or respiratory concerns.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 358 mm |
| Width | 179 mm |
| Height | 35 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
£ 12.51 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 236 mm |
| Width | 96 mm |
| Height | 22 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 7.21 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 244 mm |
| Width | 198.5 mm |
| Height | 74.5 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 9.87 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 240 mm |
| Width | 211 mm |
| Height | 17 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 5.69 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 200 mm |
| Width | 177 mm |
| Height | 30 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
| Basic Version (Part No.) | WP9320 |
£ 7.42 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 541 mm |
| Width | 256 mm |
| Height | 30 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
| Basic Version (Part No.) | WP9326 |
£ 9.68 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 269 mm |
| Width | 186 mm |
| Height | 30 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
| Basic Version (Part No.) | WP9342 |
£ 7.54 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length 2 | 277 mm |
| Length | 335 mm |
| Width | 189 mm |
| Height | 25 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
| Basic Version (Part No.) | WP9346 |
£ 7.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 192 mm |
| Width | 266 mm |
| Height | 20 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
| Basic Version (Part No.) | WP9350 |
£ 9.72 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 240 mm |
| Width | 204 mm |
| Height | 35 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
| Basic Version (Part No.) | WP9356 |
£ 8.38 inc. VAT