Wix Filters Pollen / Cabin Filter WP9365
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 265 mm |
| Width | 197 mm |
| Height | 30 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
£ 7.45 inc. VAT

Tayna provides a variety of cabin filters from leading brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve air quality inside your vehicle by trapping dust, pollen, and other pollutants. Regular replacement of cabin filters is important to maintain optimal air flow, prevent odours, and ensure a comfortable and healthy driving environment, especially for those with allergies or respiratory concerns.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 265 mm |
| Width | 197 mm |
| Height | 30 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
£ 7.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 293 mm |
| Width | 192 mm |
| Height | 30 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
| Version with Active Carbon (Part No.) | WP9367 |
£ 7.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 200 mm |
| Width | 265 mm |
| Height | 20 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 6.08 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 215 mm |
| Width | 214 mm |
| Height | 45 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Activated Carbon Filter |
£ 7.42 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 194 mm |
| Width | 203 mm |
| Height | 10 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 7.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 228 mm |
| Width | 115 mm |
| Height | 30 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 6.35 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 203 mm |
| Width | 191 mm |
| Height | 17 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 6.62 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 258 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 38 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 6.91 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | WIX |
| Length | 237 mm |
| Width | 202 mm |
| Height | 18 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
£ 6.87 inc. VAT