Yuasa Yucel Y1.2-6 VRLA/AGM Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa Y |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 1.2 Ah |
| Length | 97 mm |
| Width | 25 mm |
| Height inc. terms | 54.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 7.23 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa Y |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 1.2 Ah |
| Length | 97 mm |
| Width | 25 mm |
| Height inc. terms | 54.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 7.23 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 1.2 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Guarantee | 1 Year |
£ 6.56 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 2.4 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Length | 65 mm |
| Width | 32.5 mm |
| Height inc. terms | 62 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 11.58 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 2.4 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Guarantee | 1 Year |
£ 11.58 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 2.4 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Guarantee | 1 Year |
£ 11.58 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 2.4 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4.5 Ah |
| Length | 118 mm |
| Width | 33 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 10.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 3.6 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Guarantee | 1 Year |
£ 16.70 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | 3DH4-0LA4 |
| Voltage | 3.6 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Length | 180 mm |
| Width | 33 mm |
| Height inc. terms | 32.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 13.35 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | 3DH4-0LAP3 |
| Voltage | 3.6 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Length | 97.5 mm |
| Width | 32.5 mm |
| Height inc. terms | 62 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 13.53 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | 4DH4-0F4/LS |
| Voltage | 4.8 Volts |
| Technology | NiCd |
| Capacity | 4 Ah |
| Length | 238 mm |
| Width | 33 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 16.41 inc. VAT