KYB Coil Spring Front RC2348
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | KYB |
| Length | 442 mm |
| Weight | 2.46 Kg |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 169 mm |
| Product Feature 1 | K-Flex |
| Thickness/Strength | 12.8 mm |
| Replaces | RC2245; RC2349; RC2350; RC2352; RC2353; RG3178 |
| Function | Suspension Spring |
| Spring Design | Coil Spring |
| Parameter | AC |
£ 18.93 inc. VAT






