KYB Coil Spring Front RH1497
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | KYB |
| Length | 315 mm |
| Weight | 2.17 Kg |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 140 mm |
| Product Feature 1 | K-Flex |
| Thickness/Strength | 12.5 mm |
| Replaces | RH1495; RH1504; RH2701 |
| Function | Suspension Spring |
| Spring Design | Coil Spring |
| Parameter | E |
£ 16.09 inc. VAT






