096R Enduroline Car Battery 74Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Product Code | 096R |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | Unipart GBA3086 / GBA4086 |
| Guarantee | 4 Years |
£ 68.27 inc. VAT





















