088 Enduroline Car Battery 75Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Product Code | 088 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| Capacity (C100) | 83 Ah |
| CCA (EN) | 630 A |
| Length | 266 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 54.84 inc. VAT




















