75-70 Enduroline Side Terminal Car Battery 12V 74AH
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Enduroline |
| Product Code | 75-70 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 740 A |
| Length | 260 mm |
| Width | 179 mm |
| Height inc. terms | 185 mm |
| Other References | MF78DT-630 |
| Guarantee | 4 Years |
£ 87.98 inc. VAT





















