TRW Brake Pads Set MCB832P
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length | 40.9 mm |
| Height | 42.8 mm |
| Brake Pad Thickness | 5.25 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc parking brake |
£ 11.17 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length | 40.9 mm |
| Height | 42.8 mm |
| Brake Pad Thickness | 5.25 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc parking brake |
£ 11.17 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 86.1 mm |
| Height | 39.9 mm |
| Brake Pad Thickness | 9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 13.78 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 109.4 mm |
| Height 3 | 39.9 mm |
| Height 2 | 36 mm |
| Weight | 0.112 Kg |
| Brake Pad Thickness | 7.6 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Length 1 / Length 2 | 95.1 mm |
£ 13.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 109.4 mm |
| Height 3 | 39.9 mm |
| Height 2 | 36 mm |
| Weight | 0.112 Kg |
| Brake Pad Thickness | 7.6 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Length 1 / Length 2 | 95.1 mm |
£ 12.99 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 82.8 mm |
| Height | 39.6 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 7.9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 16.22 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 52.5 mm |
| Height | 52.9 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 15.37 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 86.1 mm |
| Height | 39.9 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 10.7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 13.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 86.1 mm |
| Height | 39.9 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 10.7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 15.95 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 85.7 mm |
| Height | 40 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 8.9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 15.66 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 68 mm |
| Height 3 | 52.6 mm |
| Height 2 | 51.2 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness/Strength | 8.9 mm |
| Thickness/Strength 2 | 9.9 mm |
| Length 1 / Length 2 | 89.5 mm |
£ 14.30 inc. VAT