TRW Brake Pads Set MCB760
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 73 mm |
| Height | 47 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness/Strength | 8.7 mm |
| Thickness/Strength 2 | 10.7 mm |
| Length 1 / Length 2 | 94 mm |
£ 13.80 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 73 mm |
| Height | 47 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness/Strength | 8.7 mm |
| Thickness/Strength 2 | 10.7 mm |
| Length 1 / Length 2 | 94 mm |
£ 13.80 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 97.3 mm |
| Height | 63.4 mm |
| Brake Pad Thickness | 8 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 17.04 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 91.5 mm |
| Height | 58.1 mm |
| Brake Pad Thickness | 7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 15.99 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 91.5 mm |
| Height | 58.1 mm |
| Brake Pad Thickness | 7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 16.60 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 68.3 mm |
| Height | 55.2 mm |
| Brake Pad Thickness | 9.2 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 14.21 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 37.6 mm |
| Height | 49.5 mm |
| Brake Pad Thickness | 7.7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 23.21 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 102.2 mm |
| Height | 41.9 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 7.5 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Manufacturer Restriction | BREMBO |
£ 22.10 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 88.6 mm |
| Height | 61.8 mm |
| Brake Pad Thickness | 8 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 16.42 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 127.1 mm |
| Height | 52.4 mm |
| Brake Pad Thickness | 7.4 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 16.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 65.7 mm |
| Height | 36.7 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 8.4 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 10.87 inc. VAT