TRW Brake Pads Set MCB19
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 55.6 mm |
| Height | 52.6 mm |
| Brake Pad Thickness | 9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 13.25 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 55.6 mm |
| Height | 52.6 mm |
| Brake Pad Thickness | 9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 13.25 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 89.9 mm |
| Height | 49 mm |
| Brake Pad Thickness | 11 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 14.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 84.9 mm |
| Height | 42.4 mm |
| Brake Pad Thickness | 7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 10.88 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 55.8 mm |
| Height 2 | 42.4 mm |
| Height 3 | 37 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness/Strength | 7.5 mm |
| Thickness/Strength 2 | 9.8 mm |
| Length 1 / Length 2 | 84.9 mm |
£ 12.64 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 63.2 mm |
| Height | 54.7 mm |
| Brake Pad Thickness | 8.7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 13.57 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 52.5 mm |
| Height | 52.9 mm |
| Brake Pad Thickness | 9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 13.47 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 35.7 mm |
| Height | 45.4 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 6 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 8.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 57.9 mm |
| Height | 53.4 mm |
| Brake Pad Thickness | 8.7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 14.06 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 95.2 mm |
| Height 2 | 41.7 mm |
| Height 3 | 34.6 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness/Strength 2 | 9 mm |
| Thickness/Strength | 8.5 mm |
| Length 1 / Length 2 | 141 mm |
£ 13.91 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Length 2 | 96.6 mm |
| Height | 41.9 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 8 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Length 1 / Length 2 | 76.9 mm |
£ 14.27 inc. VAT