Apec Coil Spring Front ACS1571
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Length | 343 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 114 mm |
| Vehicle Manufacturer | SUZUKI |
| Model | JIMNY |
| Function | Suspension Spring |
| Replace in Pairs Only | |
| Spring Design | Coil spring with inconstant wire diameter |
| Thickness | 10 mm. 8 mm |
£ 25.84 inc. VAT









