Apec Coil Spring Front ACS1583
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Length | 386 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 166 mm |
| Model | MONDEO |
| Function | Suspension Spring |
| Vehicle Equipment | FORD |
| Replace in Pairs Only | |
| Spring Design | Coil spring with inconstant wire diameter |
| Thickness | 13 mm. 5 mm |
£ 25.84 inc. VAT









