Apec Coil Spring Front ACS1496
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Length | 321 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 168 mm |
| Model | SLK280 SLK350 |
| Function | Suspension Spring |
| Vehicle Equipment | MERCEDES |
| Replace in Pairs Only | |
| Spring Design | Coil spring with inconstant wire diameter |
| Thickness | 12 mm. 5 mm |
£ 26.09 inc. VAT















