NAPA Commercial Battery 629SN
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 180 Ah |
| CCA (EN) | 1130 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height | 223 mm |
£ 223.17 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 180 Ah |
| CCA (EN) | 1130 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height | 223 mm |
£ 223.17 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 115 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 514 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 223 mm |
£ 208.03 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 115 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 514 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 210 mm |
£ 205.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 135 Ah |
| CCA (EN) | 900 A |
| Length | 360 mm |
| Width | 250 mm |
| Height | 230 mm |
£ 291.65 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 140 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 508 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 205 mm |
£ 260.57 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 120 Ah |
| CCA (EN) | 1000 A |
| Length | 330 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 240 mm |
£ 194.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 96 Ah |
| CCA (EN) | 610 A |
| Length | 345 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 238 mm |
£ 142.58 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 96 Ah |
| CCA (EN) | 610 A |
| Length | 345 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 238 mm |
£ 152.06 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 126 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 345 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 290 mm |
£ 207.81 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 126 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 345 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 290 mm |
£ 207.81 inc. VAT