NAPA Commercial Battery 623N
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 180 Ah |
| CCA (EN) | 1050 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height | 223 mm |
£ 176.40 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 180 Ah |
| CCA (EN) | 1050 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height | 223 mm |
£ 176.40 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 210 Ah |
| CCA (EN) | 1150 A |
| Length | 518 mm |
| Width | 273 mm |
| Height | 242 mm |
£ 297.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 210 Ah |
| CCA (EN) | 1150 A |
| Length | 518 mm |
| Width | 273 mm |
| Height | 242 mm |
£ 297.05 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 235 Ah |
| CCA (EN) | 1200 A |
| Length | 516 mm |
| Width | 271 mm |
| Height | 236 mm |
£ 280.89 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 135 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 189 mm |
| Height | 223 mm |
£ 206.04 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 135 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 189 mm |
| Height | 223 mm |
£ 201.48 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 145 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 503 mm |
| Width | 181 mm |
| Height | 223 mm |
£ 205.10 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 170 Ah |
| CCA (EN) | 1000 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height | 215 mm |
£ 238.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 150 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 513 mm |
| Width | 223 mm |
| Height | 223 mm |
£ 202.53 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 190 Ah |
| CCA (EN) | 1000 A |
| Length | 506 mm |
| Width | 220 mm |
| Height | 218 mm |
£ 243.19 inc. VAT