- Home
- Commercial Vehicle Battery
| Specification |
|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 271 mm |
| Battery Capacity | 235 Ah |
| Battery CCA | 1200 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 236 mm |
| Battery Length | 516 mm |
| Product Description | Platinum |
| Specification |
|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Capacity | 145 Ah |
| Battery CCA | 800 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 223 mm |
| Battery Length | 503 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 181 mm |
| Product Description | Platinum |
| Specification |
|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 218 mm |
| Battery Length | 506 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 220 mm |
| Battery Capacity | 190 Ah |
| Battery CCA | 1000 A |
| Product Description | Platinum |