Platinum 12v 230ah 1400cca Afb/Efb Ss 3yr AFB625X
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery CCA | 1400 A |
| Battery Width | 271 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 236 mm |
| Battery Length | 518 mm |
| Battery Capacity | 230 Ah |
| Battery Type Code | 625 EFB |
| Vehicle Equipment | for vehicles with start-stop function |
| Product Description | Platinum |
| Product Information |
|
| Product Title | AFB/EFB Start Stop Plus Battery 12V - 230Ah - 1400A |
£ 1,000.00 inc. VAT






