Platinum 12v 65ah 590cca Mf 3yr 095E
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Length | 278 mm |
| Battery Capacity | 65 Ah |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Type Code | 095 |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery CCA | 590 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 175 mm |
| Product Information |
|
| Product Title | MF Conventional Battery 12V - 65Ah - 590CCA |
| Product Description | Platinum |
£ 1,000.00 inc. VAT






