Platinum 12v 95ah 850cca Agm Ss Plus 3yr AGM019E
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Height | 190 mm |
| Battery Length | 354 mm |
| Battery Capacity | 95 Ah |
| Battery Type Code | 019 AGM |
| Battery CCA | 850 A |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Function | Starter Battery |
| Vehicle Equipment | for vehicles with start-stop function |
| Product Information |
|
| Product Title | AGM Start Stop Plus Battery 12V - 95Ah - 850CCA |
| Product Specification | AGM Battery |
| Product Description | Platinum |
£ 1,000.00 inc. VAT






