G7 Varta Blue Dynamic Car Battery 12V 95Ah (595404083) (249 335)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | G7 |
| DIN | 595 404 083 |
| Range | Varta Blue |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 830 A |
| Length | 306 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Other References | 595404083 |
| Guarantee | 4 Years |
£ 87.78 inc. VAT



















