C6 Varta Dynamic SLI Car Battery 12V 52Ah - Type 063 - 552 401 052
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | C6 |
| ETN | 552401052 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 52 Ah |
| CCA (EN) | 520 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Other References | 063 |
| Weight | 11.97 Kg |
| Guarantee | 5 Years |
£ 51.80 inc. VAT



















