N72 Varta Dynamic EFB Start-Stop Car Battery 12V 72Ah (572501076) Type 068 EFB
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | N72 |
| ETN | 572501076 |
| Range | Varta Start-Stop |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 72 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 261 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Other References | 068EFB |
| Weight | 20.7 Kg |
| Guarantee | 4 Years |
£ 96.42 inc. VAT





















