D43 Varta Dynamic SLI Car Battery 12V 60Ah (560127054) (078)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | D43 |
| ETN | 560127054 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Other References | 078 |
| Weight | 14.34 Kg |
| Guarantee | 4 Years |
£ 64.81 inc. VAT




















