062 Varta (mercedes SL Starter) Dynamic SLI Auxiliary Car Battery 35Ah AUX1
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | AUX1 |
| ETN | 535106052 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 35 Ah |
| CCA (EN) | 520 A |
| Length | 212 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 140 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 128.44 inc. VAT






















