TRW Motorcycle Brake Disc MSW253
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Rotor Style | floating brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 118.2 mm |
£ 102.22 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Rotor Style | floating brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 118.2 mm |
£ 102.22 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 310 mm |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 100 mm |
£ 108.33 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Rotor Style | slotted |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 80 mm |
£ 114.89 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 310 mm |
| Rotor Style | floating brake disc with a contour |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 80.5 mm |
£ 139.82 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 296 mm |
| Rotor Style | Perforated, floating brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 94 mm |
£ 107.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Rotor Style | floating brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 78 mm |
£ 107.58 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 1.542 Kg |
| Material | Aluminium, Steel |
| Colour | Black |
| Outer Diameter | 292 mm |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.4 mm |
£ 107.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 1.617 Kg |
| Material | Aluminium, Steel |
| Colour | Black |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Rotor Style | floating brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.4 mm |
| Observe Service Information | |
£ 110.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 1.817 Kg |
| Material | Aluminium, Steel |
| Colour | Black |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Rotor Style | floating brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.4 mm |
| Observe Service Information | |
£ 107.86 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 256 mm |
| Rotor Style | rigid brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 145 mm |
£ 52.77 inc. VAT