TRW Motorcycle Brake Disc MST462
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 282 mm |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 105.3 mm |
£ 66.53 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 282 mm |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 105.3 mm |
£ 66.53 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 276 mm |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 136.8 mm |
£ 66.76 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 292 mm |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.4 mm |
£ 61.65 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 292 mm |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.4 mm |
£ 59.74 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Material | Steel |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Outer Diameter | 292 mm |
| Rotor Style | rigid brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.4 mm |
£ 62.19 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 1.745 Kg |
| Material | Steel |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Rotor Style | rigid brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.7 mm |
£ 64.84 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 2.077 Kg |
| Material | Steel |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Rotor Style | rigid brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 56.7 mm |
£ 81.20 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 1.179 Kg |
| Material | Steel |
| Outer Diameter | 305 mm |
| Rotor Style | Brake disc with pressed rivet system |
| Brake Pad Thickness | 4.5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 181 mm |
£ 98.39 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 1.345 Kg |
| Material | Aluminium |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Rotor Style | Brake disc with pressed rivet system |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 181 mm |
£ 89.98 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Outer Diameter | 305 mm |
| Rotor Style | floating brake disc |
| Brake Pad Thickness | 5 mm |
| Brake Function | Brake Disc |
| Inner Diameter | 118 mm |
£ 103.46 inc. VAT