Apec Coil Spring Rear ACS1144
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Length | 311 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Outer Diameter | 161 mm |
| Vehicle Manufacturer | NISSAN OPEL RENAULT VAUXHALL |
| Model | PRIMASTAR TRAFIC VIVARO |
| Diameter | 9.8 mm |
| Diameter 2 | 17 mm |
| Diameter 3 | 10 mm |
| Function | Suspension Spring |
| Replace in Pairs Only | |
| Spring Design | Coil spring with inconstant wire diameter |
£ 27.84 inc. VAT















