Brembo Motorcycle Brake Pads Set Rear 07HO61SD
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Height | 39.8 mm |
| Colour | copper |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 10 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 28.25 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Height | 39.8 mm |
| Colour | copper |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 10 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 28.25 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Height | 45.2 mm |
| Colour | red |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 10.4 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 49.34 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Width | 68 mm |
| Height 2 | 51.2 mm |
| Height 3 | 52.6 mm |
| Colour | red |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness/Strength | 8.9 mm |
| Thickness/Strength 2 | 9.9 mm |
£ 40.35 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Height | 52.9 mm |
| Colour | red |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 9 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 38.60 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Brembo |
| Height | 57.1 mm |
| Colour | red |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 4 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 38.60 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Weight | 0.025 Kg |
| Brake Function | Anti-Squeal Foil, brake pad (back plate) |
£ 6.11 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 84.9 mm |
| Height | 42.4 mm |
| Brake Pad Thickness | 7 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 9.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 102.1 mm |
| Height | 38.9 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 8.1 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 14.15 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 102.1 mm |
| Height | 38.9 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 8.1 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 15.66 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | TRW |
| Width | 69.7 mm |
| Height | 46.2 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 8.1 mm |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
£ 13.56 inc. VAT