NAPA Car Battery MX5N
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 50 Ah |
| CCA (EN) | 470 A |
| Length | 195 mm |
| Width | 134 mm |
| Height | 175 mm |
£ 149.24 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 50 Ah |
| CCA (EN) | 470 A |
| Length | 195 mm |
| Width | 134 mm |
| Height | 175 mm |
£ 149.24 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 105 Ah |
| CCA (EN) | 740 A |
| Length | 407 mm |
| Width | 173 mm |
| Height | 240 mm |
£ 81.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 105 Ah |
| CCA (EN) | 740 A |
| Length | 407 mm |
| Width | 173 mm |
| Height | 240 mm |
£ 81.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 93.68 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 640 A |
| Length | 255 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 223 mm |
£ 65.69 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 640 A |
| Length | 255 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 223 mm |
£ 65.69 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 55 Ah |
| CCA (EN) | 430 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 129 mm |
| Height | 225 mm |
£ 41.03 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 40 Ah |
| CCA (EN) | 400 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 127 mm |
| Height | 225 mm |
£ 40.79 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 108.84 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 73.31 inc. VAT