NAPA Car Battery 018N
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 88 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 63.92 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 88 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 63.92 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Capacity | 52 Ah |
| Battery CCA | 500 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 190 mm |
| Battery Length | 242 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
£ 62.86 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 590 A |
| Length | 255 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 223 mm |
£ 49.33 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 35 Ah |
| CCA (EN) | 300 A |
| Length | 239 mm |
| Width | 133 mm |
| Height | 200 mm |
£ 37.98 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 390 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 129 mm |
| Height | 225 mm |
£ 37.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 350 A |
| Length | 220 mm |
| Width | 135 mm |
| Height | 225 mm |
£ 41.06 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 350 A |
| Length | 220 mm |
| Width | 135 mm |
| Height | 225 mm |
£ 41.06 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 48 Ah |
| CCA (EN) | 460 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 34.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Battery Length | 207 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Capacity | 36 Ah |
| Battery CCA | 330 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 175 mm |
£ 50.19 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 560 A |
| Length | 262 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 205 mm |
£ 58.72 inc. VAT