NAPA Car Battery 075NP
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 63 Ah |
| CCA (EN) | 600 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 42.63 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 63 Ah |
| CCA (EN) | 600 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 42.63 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Capacity | 52 Ah |
| Battery CCA | 510 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 175 mm |
| Battery Length | 242 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
£ 61.92 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 44 Ah |
| CCA (EN) | 380 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 34.78 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 55 Ah |
| CCA (EN) | 490 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 53.14 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 400 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 35.52 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 50 Ah |
| CCA (EN) | 420 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 39.60 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 72 Ah |
| CCA (EN) | 640 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 51.91 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 590 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 51.37 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Battery Length | 278 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Capacity | 66 Ah |
| Battery CCA | 550 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 190 mm |
£ 74.91 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 74 Ah |
| CCA (EN) | 700 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 175 mm |
£ 54.69 inc. VAT