005LN NAPA Car Battery 12V 005L
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Product Code | 005LN |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 510 A |
| Length | 230 mm |
| Width | 172 mm |
| Height inc. terms | 223 mm |
| Height exc. terms | 202 mm |
| Other References | 005L |
| Weight | 14.5 Kg |
| Guarantee | 5 Years |
£ 44.42 inc. VAT



















