NAPA AGM Car Battery AGM079N
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 50 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 81.59 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 50 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 81.59 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 317 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 99.57 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 63 Ah |
| CCA (EN) | 570 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 39.94 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 590 A |
| Length | 255 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 223 mm |
£ 56.55 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 390 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 129 mm |
| Height | 225 mm |
£ 37.93 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 77 Ah |
| CCA (EN) | 700 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 45.82 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 32 Ah |
| CCA (EN) | 310 A |
| Length | 195 mm |
| Width | 127 mm |
| Height | 181 mm |
£ 26.68 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 560 A |
| Length | 230 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 223 mm |
£ 62.95 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 560 A |
| Length | 230 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 223 mm |
£ 65.69 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 560 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 62.09 inc. VAT