NAPA AGM Car Battery AGM019N
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 104.47 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 104.47 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 60 Ah |
| CCA (EN) | 680 A |
| Length | 242 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 75.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 317 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 99.57 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 390 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 129 mm |
| Height | 225 mm |
£ 37.93 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 390 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 129 mm |
| Height | 225 mm |
£ 37.96 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 32 Ah |
| CCA (EN) | 310 A |
| Length | 195 mm |
| Width | 127 mm |
| Height | 181 mm |
| Guarantee | 5 Years |
£ 26.34 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Product Code | 054HDN |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 38 Ah |
| CCA (EN) | 340 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 135 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Height exc. terms | 202 mm |
| Other References | 054H |
| Weight | 9 Kg |
| Guarantee | 5 Years |
£ 31.09 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 70 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
£ 86.94 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 420 A |
| Length | 200 mm |
| Width | 172 mm |
| Height | 223 mm |
£ 46.99 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 100 Ah |
| CCA (EN) | 850 A |
| Length | 354 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
£ 60.83 inc. VAT